ING Bank

Ali Şefik’ten:

ING Bank, herhangi bir talepte bulunmadığım halde adıma kredi kartı gönderdi. İki yıl önce dönemin OYAK Bank’ında bir işlem için hesap açtırıp bankamatik kartı almıştım. O tarihten sonra herhangi bir şekilde başvuru yapmayıp üstelik herhangi bir şubesinden içeri adım bile atmadığım ING Bank adıma kredi kartı göndermiş.

Öğrenci olmama, herhangi bir gelir beyanında bulunmama ve üstelik yasa gereği adres teyitinde bile bulunmamış olmama rağmen (Haziran 2009 itibariyle adres beyanında bulunamayanların bankacılık işlermleri yapılmayacaktı, hesapları dondurulacaktı.)750 TL limitli bir kredi kartı adresime gönderilmiş, evde olmadığım için annem tarafından kabul edilmiş.

Kartın geldği akşam müşteri hizmetlerini aradım ve toplam 25 dk’lık bir bekleyişin ardından öğrendim ki; kartı isteğim doğrultusunda iptal ettirebilmek için beklemem gerekiyormuş, banka belirli bir süre içinde beni geri arayıp kartımın iptal işlemlerini başlatacakmış. Kayıp, çalıntı gibi durumlarda anında iptal edilebilmesi ise mevzuat gereğiymiş. Birkaç gün bekledim ve tabi ki arayan soran olmadı. ben de tekrar arayarak kartımı kaybettiğimi ve yenisi istemediğimi beyan edip iptal işlemini gerçekleştirdim.

Ülkemizde bulunan bazı bankalar gelir beyanıyla başvurmanıza rağmen kredi kartı vermezken, başvuru bile yapmadığım ING Bank adıma kredi kartı düzenleyebiliyor. İptal ettirmek istediğimde iptal etmiyor. Böyle 3. sınıf bankalarla işlem yaparken bir kez daha düşünün. Zira ben şanslıyım, müşterinin isteği olmadan hesabına para yatırıp sonrasında ise kredi borcunuz bulunmaktadır diye sizi borçlu çıkaran bankalar bile mevcut bu ülkede. alisefik@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s